| Něco o mně | Mystérium vypravěčství | Akce | Knihy | Kroniky | IMAGINÁRIUM | Stáhnout | Kontakt a BLOG |

87
HIERARCHIE
Regentka DRYÁDA hájící nenápadnost domu před lidmi a volící zapomnění, spravuje dům ukrytý v rokli za jezerem, "Pevnost na hraně." Dávná rokle zarostlá lesem, obehnaná skalami je poslední z nepřístupných míst. Ale vesnice lidí je příliš blízko.
Regentka přijala do domu utečence i s jejich poddanými.

VŠETVOR nechce ustupovat lidem, sídlí v lese a zjevující se v podobě hlasu, v jeho službách je CVENDY (lid močálových strašidel a lesních jezinek), DIVOŽENKA (víly lítice), BOROWY (Lesní strašidla).

LADY VÍR využívající lidi, sídlí v potůčcích (vodní elfy vedené jejich králem a nymfy o které se stará Vodní šaman).

HLOŽINKA hájí právo lidí, sídlí v křovinách (drobné ptáčky ovládané Babicí ptáčnicí a rozverné ptačí elfy vedené Jezdcem na větru).

TEMNÝ PÁN s touhou zničit lidi, sídlí v podzemí, kde přijal uvěznění za volnost své temné chásky. V jeho službách je HLADOVLK (bytosti hor), BEAN-NIGHE (jezinky, skřeti), KOVÁŘ KAMENŮ (koboldi)

BŘEČŤANOVÝ SKŘÍTEK (stromové víly) poslušný posel Dryády

MRZÁK (elfové květin) zahradník domu neopouští zásvětí

Vyhnáni z domu Dryády byli:
KELPIE z jezera (jezerní obyvatelé) krmící se lidmi a RARACH (bez poddaných) se rád baví na účet lidí jako plivník.

88
SCHOPNOSTI NESMRTELNÝCH
Projití skrz svět - kdykoliv se mohou zjevit na místě, které je s nimi propojeno. (Ve svém domě, dům Dryády který je přijal, u svého vazala, či jinak propojeného. A na místě, kde bylo vysloveno jejich jméno či přezdívka.)
Slib ? dlužníka mohou kdykoliv přivolat (přitáhnout). Slib může být prodán jinému.
Čas v zásvětí - Jeden lidský rok je ve světě nesmrtelných pouhým dnem. (Lidský den je necelé 4 minuty v zásvětí)
Presence ? Nesmrtelný může změnit svou podobu i podobu všeho co mu náleží. (Dům, sluha, ...).Tato iluze je ale pro ostatní nesmrtelné snadno prohlédnutelná. Iluze může být zrušena kouzlem.

MĚNA
Měnou se stal v hladu a nejistotě slib služby či pomoci, který hodnocen silou jeho domu. (Hlavně silou jeho vazalů a poddaných). Divokou kartou nejisté hodnoty jsou závazky od Dryády, Temného pána a Všetvora, neb tito nemají žádné poddané, pouze služebníky (ve službě za plat), kteří se mohou rozhodnout od svého pána odejít i se svým lidem a tím je cena těchto z hlediska budoucnosti proměnná.
Ačkoliv cena lidského slibu se považovala vždy za nejistou, v době hladu získala na ceně a vyrovná se závazku nižších pánů.
To, co dělá slib pomoci tak cenným je dávné pravidlo nesmrtelných. Pokud kdokoli získá tři závazky od jednoho, stává se dotyčný jeho vazalem. A to na dobu dle obtížnosti přání. Na jeden den za lehká přání. Na jeden měsíc za střední přání. Na jeden rok za těžká přání či záchranu života. Ale i jediný den se v zásvětí protáhne na dlouho...
Vazalství na celý život je výjimečné a plyne za učení tajemství nesmrtelných, splatnost může být v závislosti na uzavřené smlouvě odsunuta či vykoupena.

design © Grob