| Něco o mně | Mystérium vypravěčství | Akce | Knihy | Kroniky | IMAGINÁRIUM | Stáhnout | Kontakt a BLOG |

75
NEBEZPEČNÍ TVOROVÉ LESA
Predátoři lesa často nejdou po krvi, ale po méně zjevných energií, jako třeba získávají snění skrze drancování vzpomínek.

POŽERÁK (Jámy šílenství, Lesní jícen) V podzemí žijící červovití tvorové dosahují průměru jícnu od metru do desítky metrů. Jakmile začne pršet, požeráky se probudí a začnou se krmit. Menší stahují oběť do jícnu pomocí chapadlovitého žahadla. Větší počkají až oběť vstoupí nad jícen a pak se otevřou.

STROM SRDČITÝCH LÍSTKŮ (Rajský strom) Lákavá omamná vůně, přívětivý stín a měkkost. Tento strom vysává vzpomínky. V jeho větvích často sídlí kolonie tvorů bez vzpomínek a tužeb. vzpomínky odlétají v podobě listu se semínkem větrem.

ZELENÝ HAD (Břečťanový had) Zdánlivě obyčejný břečťan okolo kmenů vyčkává na posledního ze skupiny. Rychlým útokem se zakousne do zátylku, ochromí oběť jedem a během několika vteřin vytáhne do koruny kde dopovaná drogou produkuje pro hada snění, dokud nezemře vyčerpáním.

KOMÁŘI černá hejna hmyzu poletující nad bažinou jsou schopna během několika hodin vysát krev ze všeho živého.

ČINGIT (Lidožravý obr) Přes tři metry vysoké primitivní humanoid používá jen nejjednodušší nástroje. Většinou je nahý a samotář, maximálně pár. Živí se masem

STÍNY (Společenství prokletých duší) Hledají rozrušenou oběť kterou lapí do iluze. Do této iluze svou oběť lapí a pak z ní pomalu vysávají životní sílu. Po smrti se duše stává součástí společenstva.

76
ČERNÁ KRÁLOVNA
Černou královnou se stala "předáním úřadu strážkyně" od uvězněné královny 15 letá plachá dívka Kristýna.
Úkolem královny je střežit střed lesa a zabránit komukoliv z obyvatel, aby se tam dostal. Nelogičnost jejích rozhodnutí často pramení z toho, že nikdo, kromě ní a Aspen, nezná tento její úkol.

ASPEN Koňská skřítka a čarodějka se od minulé královny naučila magii na mistrovské úrovni. Teď je učitelkou nové vládkyně a zasvěcuje ji do úřadu.

DVORANA BOUŔÍ Obrovská aréna zdobená sochami je přístupná jen ze vzduchu, nebo skrz gigantická 10m vysoká vrata masivní oceli nepředstavitelné váhy, které se dají otevřít jen pomocí vysoké magie. Dvorana bouří stojí na vrcholu vysokého kopce a je zahalena v mracích, které propojuje se zemí množství elektrických výbojů.
Dvorana bouří je středem veškerého obyvatelstva lesa. Čím více jich je, tím více energie má vládkyně. Až opustí les poslední, zmizí strážný post vládkyně.

design © Grob