| Něco o mně | Mystérium vypravěčství | Akce | Knihy | Kroniky | IMAGINÁRIUM | Stáhnout | Kontakt a BLOG |

65
BLOK F
Dvorem i doktory považován za prázdný, opuštěný a krajně nebezpečný. Tuto pověst udržuje jak mocný Čaroděj, tak strašidla Malého prince.

Blok F - nazýván taky Země za zrcadlem, nebo země Beznaděj patří Čarodějovi, podvrženci doktorovi spolupracujícím s lesem, který zde tajně dělá své pokusy na lidech. (více v knize Meluzína)

Správcem země je Malý princ (ztracený sir Edmund) který v lidské podobě nosí dívčí košili, ve skřítčí je nahým elfem filozofem principálem. Malý princ vlastní ve sklepení bloku F "Fantoccini" (Loutkové divadlo) plné strašidel, místních podvrženců.
Dále Modráska, modrého draka, který umí číst myšlenky a reprodukuje je princi. Proto působí princ jako vševědoucí.
Malý princ se navíc zajímá o doby před dvorem a má mnohé informace o věcech, na které se na dvoře Rudé královny nedá ani zeptat.
Ale malý princ nežádá za své služby nic menšího než stříbrnou minci, to jest službu.

K divadlu loutek Malého prince se přidalo i pár "Ztracených dětí," kteří s večerem přichází do divadla. Získávají za to do vlastnictví některé ze zdejších pacientů, kterým mohou brát vzpomínky a tak získávat energii snu.

Bloku F vévodí starý výtah který požírá podvržence. V bloku je vlhko a tma. Žárovky mžouravě blikají a místní pacienti, ochuzeni strašidly o vzpomínky, se jako stádo poslušně přesouvají chodbami bez odporu či známky vlastní vůle. Zde se umírá a podvržení cítí na bloku F přítomnost smrti s bolestivou jistotou.

66
ODKAZ DOBY PŘED DVOREM
Dvůr Rudé královny není v sanatoriu ani pět let. Předchozí podvržení, po kterých zde zůstalo plno stop, nějakým záhadným způsobem zmizeli. Ovšem jakékoliv polemizovanání na toto téma je vlastizrada trestaná smrtí.

MĚDĚNÉ CEDULKY - Na každé křižovatce i u každých dveří je měděná cedulka nesoucí označení bloku, případně číslo dveří. Písmeno bloku je snovým písmem často doplněno na celé slovo. (Př BLOK Empire) Po celém sanatoriu je plno cedulek s názvy, které začínají písmenem bloku. Protože pochází z doby před dvorem Rudé královny, která je ignoruje, někdy nedávají smysl, nebo tvrdí značně překvapivé věci.

A - Academy, Adversary, Altar, Ancestor, Antique, ...
B - Bureau, Bric-a-brack, Bakstage, Boiler, Burrow, Bury, ...
C - Commoner, Citadel, Cage, Cannon, Cathedral, Cavalry, Cemetary, City, Convict, Crypt, ...
D - Disturbed, Den, Doggery, Daimon, Dance hall, Dastard, Divagation, Diver, Divine, Dolly shop, ...
E - Empire, Ect, Edacity, Earthnestness, Enactor, Epicentrum, Eremite, Erotism, Espionage, Evil, ...
F - Foolishness, Forbidden, Floatsam, Fortress, Fantoccini, Fosse, Flesher, Flume, Factory, ...
G - Grave, Graveless, Grazingland, Genius laboratory, Gadget, Garrison, Gate, Gun, Grub, ...

STROJE - Doba před dvorem si libovala ve stroječcích, loutkách a komplikovaných hodinových mechanismech. Většinou poháněné pružinou či vodou ve sklepě. Většina z nich je funkční i když skoro nikdo neví k čemu mají sloužit. (Tajně je studuje jen bakalář Šťoura z Univerzity) Většina těchto mechanismů zabraňuje průchod dál, nebo je zbraní. Často nesou označení původu jako "PEVNOST X."

design © Grob