| Něco o mně | Mystérium vypravěčství | Akce | Knihy | Kroniky | IMAGINÁRIUM | Stáhnout | Kontakt a BLOG |

55
Přesto není dvůr královny jediný. Když pomineme skryté divadlo loutek v uzavřeném křídle jedné z budov, a podsvětní chásku barona Špíny, který se dvorem královny obchoduje, zůstává Temný les za zdí. Neznámý, vražedně nebezpečný a dvorem aristokratů všeobecně opovrhovaný. Ale poddaní královny si o něm potajmu šeptají hrůzné zkazky. O cestách které vedou každou hodinu jinam. O požerácích ukrytých v listí. O stromech vysávajících vzpomínky. Obrech a nočních můrách, kteří se zde ukryli již před dávnými lety a nikdy tak nepřijali podvržení do lidských těl. A samozřejmě, o jejich vládkyni, Černé královně.

"Sanatorium podvržených" je křivý svět plný symbolů, šílenství a psychických diagnóz. A také otázek, za které hrozí trest smrti. Co jsou zač skřítčí stroje, které ukryté ve zdech a kumbálech mlčky čekají na svůj čas? A kam zmizeli jejich tvůrci, kteří zde sídlili před dvorem Rudé královny?
"Sanatorium podvržených" jsem vytvořil jako pokus, kolik příběhů a zajímavých míst se vejde do omezeného prostoru. Jako každý vypravěč jsem z počátku preferoval co největší prostředí, aby se tam vše vešlo. Ale to je vždy na úkor podrobností. Komplex několika mála budov umožnil hráčům dostatečně přesně poznat prostředí, pravidla, místní zvyklosti a prostor, aby se mohli soustředit na hru charakterů a hledání skrytého. Těžko se hledá něco skrytého, když je pro hráče nepoznané co je pro postavy zjevné a notoricky známé. Ač se to může zdát šílené, odvedl jsem v tomto prostředí čtyři kroniky, tři z nich byly zkráceně popsány v knihách. A stále objevuji nové možnosti a příběhy v "Sanatoriu podvržených."

Sanatorium "Darkwood" je soukromý ústav pro dětské duševní nemoci a jeho pacienti jsou věku do 17 let.

56
MAPA SANATORIA
Blok A - Lékařské a reprezentační křídlo (V zapomenutých zamčených prostorech sídlí prastará knihovna Akademie a také laboratoř Čaroděje.)
Blok B ? Kartotéky, knihovna a speciální ordinace
Blok C ? Pacienti střední náročnosti, poddaní Rudé královny.
Blok D ? Střežení pacienti. Lidští pacienti.
Blok E ? Prominentní pacienti s volným režimem. Empire - Dvůr Rudé královny.
Blok F ? Uzavřená nepoužívaná budova. Země Čaroděje spravovaná Malým princem a jeho dvorem strašidel.
Blok G - Starý kostel (pitevna). Území barona Gaskona. Většinou prázdné a uzavřené.
Budovy jsou propojené přízemím, mají jedno centrální schodiště a chodbu středem nebo jedním krajem s pokoji okolo. Na konci chodby bývá větší místnost.


design © Grob